2. máj 2018

Školské majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise

Dňa 2.5. - 3.5.2018 budú naše žiačky Adelka Kotesová, Adelka Včelková, Dominika Kovárová a Janka Škápiková reprezentovať našu školu ZŠ Sekule, náš Senický okres ako i Trnavský kraj na Školských majstrovstvách Slovenska žičok v stolnom tenise v Prešove.

Držte nám palce !!!

Naše dievčatá vyhrali Majstrovstvá okresu a i Majstrovstvá kraja. Na Majstrovstvách Slovenska sa predstavíme už 3. krát počas 11 ročného pôsobenie stolnotenisového krúžku v ZŠ Sekule. Pre Dominiku a Janku to budú posledné majstrovstvá odhrané za ZŠ Sekule. Ako jediné štartovali na všetkých Majstrovstvách Slovenska. Naše Adelky budú mať premiéru a dúfame, že prekonajú trojnásobnú účasť nakoľko sú ešte len tretiačky.

Držte nám palce!!!

Výsledky krajských majstrovstiev:

Dňa 26.3.2018 sa na pôde ZŠ Spartakovská Trnava konali Majstrovstvá kraja základných škôl v stolnom tenise žiakov a žiačok. Okres Senica reprezentovali žiaci ZŠ Kúty a žiačky ZŠ Sekule. V súťaži žiakov zvíťazili žiaci ZŠ Jaslovské Bohunice, ktorí vo finále porazili žiakov ZŠ
Kúty, ktorí nastúpili v zložení Roman Ralbovský, Adam Ralbovský, Samuel Ralbovský a Lukáš Kováč.

V súťaži žiačok sa zúčastnilo šesť víťazov okresných kôl, chýbal víťaz okresu Dunajská Streda. Z víťazstva sa prekvapujúco tešili žiačky ZŠ Sekule, ktoré nastúpili v zložení Dominika Kovárová, Adela Kotesová a Adela Včelková. Napriek tomu, že v zostave boli dve žiačky tretieho ročníka si dievčatá ZŠ Sekule počínali nad očakávanie, keď počas celého turnaja nenašli premožiteľa. Víťazstvom si zároveň vybojovali účasť na Majstrovstvách Slovenska ZŠ žiačok, ktoré sa uskutočnia v dňoch 2.-3.5.2018 v Prešove. Dievčatám k úspechu gratulujeme a prajeme aby náš kraj čo najlepšie reprezentovali aj medzi najlepšími ôsmimi školami na MSR v Prešove.

Celkové poradie majstrovstiev kraja ZŠ žiačok:
1. ZŠ Sekule, 2. ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice, 3. ZŠ Piešťany, 4. ZŠ Veľká Mača, 5. - 6. ZŠ Skalica
a ZŠ Hlohovec

Výsledky:

A skupina: ZŠ Sekule - ZŠ Hlohovec 4:0, ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice – ZŠ Hlohovec 4:3, ZŠ Sekule – ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice 4:1.

B skupina: ZŠ Piešťany - ZŠ Veľká Mača 4:0, ZŠ Piešťany - ZŠ Strážnická Skalica 4:0, ZŠ Veľká Mača - ZŠ Skalica 0:4.

Semifinále: ZŠ Sekule - ZŠ Veľká Mača 4:1, ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice - ZŠ Piešťany 4:2.

O 3. miesto: ZŠ Piešťany – ZŠ Veľká Mača 4:1.

Finále: ZŠ Sekule – ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice 4:2.

Výsledky okresných majstrovstiev:

Dňa 17.1.2016 sa konali Okresné majstrovstvá žiakov a žiačok základných škôl v stolnom tenise (okres Senica) v telocvičniach Základnej školy Sekule. Turnaj otvoril riaditeľ školy Mgr. Martin Opálený a zástupca Spoločného školského úradu Senica Mgr. Tomáš Čerňák.
V súťaži žiakov zo ôsmych prihlásených škôl nastúpilo šesť ZŠ Jablonica,
I. ZŠ V. P. Tótha Senica, III. ZŠ Sadová Senica, ZŠ Kúty, ZŠ Čáry a domáca ZŠ Sekule, nepricestovali ZŠ Borský Mikuláš a ZŠ Štefanov. Školy boli rozlosované do dvoch základných skupín, prvé dve postupovali do semifinále.
Našu školu reprezentovali Sebastián Kotesa, Oliver Kmoško, David Kovár, Christopher Klempa a Samuel Včelka. Chlapci prehrali len vo finále zo žiakmi ZŠ Kúty a obsadili 2. miesto.
Výsledky:
A skupina: ZŠ Sekule - ZŠ Jablonica 7:0, ZŠ Sekule - I. ZŠ V. P. Tótha Senica 7:0,
I. ZŠ V. P. Tótha Senica - ZŠ Jablonica 4:3
B skupina: ZŠ Kúty - ZŠ Čáry 7:0, ZŠ Kúty - III. ZŠ Sadová Senica 7:0, III. ZŠ Sadová Senica -
ZŠ Čáry 4:3
Semifinále:
ZŠ Sekule - III. ZŠ Sadová Senica 4:0; ZŠ Kúty - I. ZŠ V. P. Tótha Senica 4:0
3. miesto III. ZŠ Sadová Senica - I. ZŠ V. P. Tótha Senica 4:3
Finále: ZŠ Sekule - ZŠ Kúty 1:6;

V súťaži žiačok nastúpilo všetkých päť prihlásených škôl ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, ZŠ Čáry, III. ZŠ Sadová Senica, ZŠ Jablonica a domáca ZŠ Sekule. Školy hrali v jednej skupine a poradí rozhodlo poradie v skupine.
Našu školu reprezentovali Adelka Kotesova, Adelka Včelková, Dominika Kovárová a Janka Škápiková a stali sa majsterkami okresu Senica základných škôl v stolnom tenise.
Vybojovali si účasť na Majstrovstvách Trnavského kraja, ktoré budú 26.3.2018 v Trnave.
1. ZŠ Sekule 119, Sekule
2. ZŠ s MŠ Hviezdoslavova 215, Borský Svätý Jur
4. ZŠ Školská 285, Čáry
5. ZŠ Školská 1, Jablonica
Výsledky zápasov:
ZŠ Čáry - III. ZŠ Sadová Senica 3:4; ZŠ Sekule - ZŠ Jablonica 7:0; ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur - ZŠ Čáry 6:1;
ZŠ Sekule - III. ZŠ Sadová Senica 7:0; ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur - ZŠ Jablonica 7:0; ZŠ Čáry -ZŠ Sekule
0:7; ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur - III. ZŠ Sadová Senica 7:0; ZŠ Čáry - ZŠ Jablonica 7:0;
ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur - ZŠ Sekule 0:7; III. ZŠ Sadová Senica - ZŠ Jablonica 7:0
Žiaci ZŠ Kúty a žiačky ZŠ Sekule postupujú na Krajské majstrovstvá základných škôl v stolnom tenise, ktoré budú 26.3.2018 v Trnave.