17. marec 2019

Majstrovstvá oblasti Senica - Skalica žiakov 2019

Turnaja Majstrovstvá oblasti Senica - Skalica žiakov 2019 sa zúčastnilo 35 hráčov a hráčok z klubov ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján, Propria Kúty, STC Rohožník a domáci STO Sokol Skalica. Turnaj organizoval z poverenia Okresného stolnotenisového zväzu Senica Stolnotenisový oddiel Sokol Skalica. Súboje boli rozohrané v troch súťažných kategóriách žiaci, začiatočníci a štvorhry.

Majstrom oblasti Senica - Skalica žiakov v stolnom tenise sa pre rok 2019  stal Patrik Nemček (Propria Kúty), ktorý si vo finále poradil s Adamom Zelenkom (ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján). Tretie miesto vybojoval Lukáš Gomola STC Rohožník pred Sebastiánom Kotesom (ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján).

Vo štvorhrách sa majstrami oblasti Senica - Skalica žiakov stala dvojica Patrik Nemček (Propria Kúty) a Adam Zelenka (ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján). Po výbornom finále druhé miesto získali Kotesa Sebastián (ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján) a Gomola Lukáš (STC Rohožník). Porazený semifinalisti bojovali o 3. miesto, ktoré vybojovali chalani David Kunštek (ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján) a Christopher Klempa (ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján) pred dievčenským duom Adela Včelková (ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján) a Lucia Gomolová (ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján / STC Rohožník).

Kategóriu začiatočníci vyhral Rafael Bartošík (Sokol Skalica), druhý skončil Tomáš Drábek (Sokol Skalica). Porazený semifinalisti získali delené tretie miesto Eliška Lukešová (ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján) a Sofia Lukešová (ŠK JÁŇAN Moravský Svätý Ján).